Piaskowiec i Wapień

Montaż piaskowca - Elewacja z kamienia

Montaż piaskowca - Elewacja z kamienia (3)

Montaż elewacji kamiennych wykonujemy na terenie całego kraju. Zapewniamy również wszystkie materiały niezbędne do montażu.

Montaż elewacji kamiennych wykonujemy na terenie całego kraju. Zapewniamy również wszystkie materiały niezbędne do montażu.

Głównie specjalizujemy się w montażu na kotwach ze stali nierdzewnej. Wykonujemy również fasady klejone. Polecamy Państwu fasady wentylowane ze względu na jej trwałość (25 lat gwarancji na systemy kotwienia) oraz funkcjonalność (dodatkowy izolator).

Elewacje z płyt kamiennych to najbardziej prestiżowy sposobów wykończenia budynków. Wykonywany jest od lat w biurowcach,hotelach, aquaparkach, budynkach użyteczności publicznej oraz od kilku lat bardzo popularny w domach jednorodzinnych.

Montaż piaskowca ,wapienia, granitu tzw. metodą „suchego montażu” wymaga doświadczenia.

Podstawowy warunkiem , który musi być spełniony jest odpowiednie zaprojektowanie ściany nośnej , która musi przenieść obciążenie od elewacji (ciężar kamienia oraz siły poziome działające na ścianę  - parcie i ssanie wiatru).

Piaskowiec ,wapień i granit to jedne z najbardziej popularnych na Świecie kamieni naturalnych ,które wykorzystywane są do montażu elewacji wentylowanej.

Kamień naturalny może być praktycznie montowany w każdym materiale jeżeli oczywiście spełnia określone wymogi opisane w atestach m.in odpowiednia wytrzymałość na wyrywanie z kotew.

Wszystkie materiały wykorzystywane przez nas do tworzenia fasady spełniają w/w wymogi.

W przypadku ścian wypełniających , należy zastosować podkonstrukcję, co jest rozwiązaniem drogim i bardziej skomplikowanym.

Aby odpowiednio dobrać rodzaj kotwienia do ściany nośnej ,zawsze korzystamy z wiedzy konstruktora ponieważ najważniejsze jest bezpieczeństwo.

Zapraszamy Państwa do składania zapytań na nasz adres e-mail lub telefonicznie.

 

O nas

FORMAT Elewacja Kamienne zajmuje się montażem fasad wentylowanych z piaskowca, wapienia i granitu, Pracujemy na materiałach z naszej gamy jak i wybranych przez Państwa. Dzieląc się bogatym doświadczeniem doradzamy i pomagamy w wyborze odpowiednich rozwiązań i materiałów. Do tworzenia fasady kamiennej wykorzystujemy pomoc konstruktorów, których wiedza jest nieoceniona w projektowaniu elewacji.

Ostatnio na blogu

Kontakt


FORMAT
Elewacje Kamienne

Ul. Morcinka 20
59-600
Lwówek Śląski

+48 786-100-986

 

DeakI2011@