Piaskowiec i Wapień

Wapień na elewację

 

Wapień , który jest wykorzystywany przez nas jako okładzina ścian ,występuje w jasnych kolorach.

Jest materiałem twardym i zwartym ,a jego cechy fizyko-chemiczne umożliwiają montaż na fasadach wentylowanych. Ten kamień naturalny występuje jako wapień zółty , wapień wstęgowy ,wapień szary ,wapień różowy. Często przewyższa swoimi właściwościami piaskowce. 

Bardzo dobre właściwości kamienia pozwalają na jego montaż na kotwach już od grubości 3 cm . Dla porównania większość piaskowców polskich można kotwić dopiero od grubości 4 cm.

W dobie nowoczesnych, lekkich szkieletowych konstrukcji, gdzie prym wiodą beton, stal i szkło, kamień bardzo często traktowany jest przez architektów jako element dekoracyjny i podnoszący rangę obiektu.
 
 
 
Projektowanie elementów kamiennych wymaga wiedzy z zakresu właściwości kamienia oraz metod obróbki.
 

 

Czytany 12 razy

O nas

FORMAT Elewacja Kamienne zajmuje się montażem fasad wentylowanych z piaskowca, wapienia i granitu, Pracujemy na materiałach z naszej gamy jak i wybranych przez Państwa. Dzieląc się bogatym doświadczeniem doradzamy i pomagamy w wyborze odpowiednich rozwiązań i materiałów. Do tworzenia fasady kamiennej wykorzystujemy pomoc konstruktorów, których wiedza jest nieoceniona w projektowaniu elewacji.

Ostatnio na blogu

Kontakt


FORMAT
Elewacje Kamienne

Aleja Józefa Piłsudskiego 24
59-220 Legnica

+48 789-167-012

 

Napisz do Nas  :