Montaż piaskowca - Elewacja z kamienia

Montaż elewacji kamiennych wykonujemy na terenie całego kraju. Zapewniamy również wszystkie materiały niezbędne do montażu.

Głównie specjalizujemy się w montażu na kotwach ze stali nierdzewnej. Wykonujemy również fasady klejone. Polecamy Państwu fasady wentylowane ze względu na jej trwałość (25 lat gwarancji na systemy kotwienia) oraz funkcjonalność (dodatkowy izolator).

Elewacje z płyt kamiennych to najbardziej prestiżowy sposobów wykończenia budynków. Wykonywany jest od lat w biurowcach,hotelach, aquaparkach, budynkach użyteczności publicznej oraz od kilku lat bardzo popularny w domach jednorodzinnych.

Montaż piaskowca ,wapienia, granitu tzw. metodą „suchego montażu” wymaga doświadczenia.

Podstawowy warunkiem , który musi być spełniony jest odpowiednie zaprojektowanie ściany nośnej , która musi przenieść obciążenie od elewacji (ciężar kamienia oraz siły poziome działające na ścianę  - parcie i ssanie wiatru).

Piaskowiec ,wapień i granit to jedne z najbardziej popularnych na Świecie kamieni naturalnych ,które wykorzystywane są do montażu elewacji wentylowanej.

Kamień naturalny może być praktycznie montowany w każdym materiale jeżeli oczywiście spełnia określone wymogi opisane w atestach m.in odpowiednia wytrzymałość na wyrywanie z kotew.

Wszystkie materiały wykorzystywane przez nas do tworzenia fasady spełniają w/w wymogi.

W przypadku ścian wypełniających , należy zastosować podkonstrukcję, co jest rozwiązaniem drogim i bardziej skomplikowanym.

Aby odpowiednio dobrać rodzaj kotwienia do ściany nośnej ,zawsze korzystamy z wiedzy konstruktora ponieważ najważniejsze jest bezpieczeństwo.

Zapraszamy Państwa do składania zapytań na nasz adres e-mail lub telefonicznie.

 

O nas

FORMAT Elewacja Kamienne zajmuje się montażem fasad wentylowanych z piaskowca, wapienia i granitu, Pracujemy na materiałach z naszej gamy jak i wybranych przez Państwa. Dzieląc się bogatym doświadczeniem doradzamy i pomagamy w wyborze odpowiednich rozwiązań i materiałów. Do tworzenia fasady kamiennej wykorzystujemy pomoc konstruktorów, których wiedza jest nieoceniona w projektowaniu elewacji.

Ostatnio na blogu

Kontakt


FORMAT
Elewacje Kamienne

Ul. Morcinka 20
59-600
Lwówek Śląski

+48 786-100-986

 

DeakI2011@