czwartek, 18 luty 2016 12:44

Elewacje

Napisał
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Drodzy czytelnicy zamieścimy tutaj kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji kamienia ,jego ochrony przed niepożądanym wpływem natury i nie tylko.

 

Warto dbać o piaskowiec i każdy kamień naturalny aby przykuwał wzrok ,wyróżniał nasz budynek na tle  innych.  Poddane impregnacji i odpowiednio pielęgnowane elewacje z piaskowca są trwałe,wytrzymałe i odporne na czynniki atmosferyczne. Oczywiście zabieg impregnacji należy powtarzać. Jego intensywność zależy od użytej chemii , miejsca w jakim zamontowany jest piaskowiec tj. posadzki ,tarasy ,ogrodzenia ,elewacje ,schody itp .Duże znaczenie ma również np. odległość od ulicy ,od drzew iglastych ,natężenie ruchu.

W zależności od tego co mówią producenci impregnatów  oraz uwzględniając powyższe uwarunkowania okładziny pionowe należy impregnować średnio co 5 lat , a poziome co 2 lata.

Oczywiście jest to sugestia , a ostateczną decyzje podejmuje inwestor. Są elewacje ,których umiejscowienie sprawia ,że mimo upływu lat wyglądają pięknie. Impregnat nie tylko zabezpiecza nasz kamień przed wodą ale również grzybami ,promieniami UV ,mchami, pleśniami.  Prawidłowo wykonana impregnacja sprawia , że stopień nasiąkliwości kamienia  spada praktycznie do 0.

Impregnacja wpływa również na zachowanie estetyki kamienia ,który po takim zabiegu długo wygląda jak "nowy"

Ilość impregnatów na rynku jest duża . Wykonując zabieg impregnacji wykorzystujemy chemię sprawdzoną, nigdy nie eksperymentujemy.

 

Zapraszamy również Państwa do przesyłania zdjęć kamienia na fasadach, ogrodzeniach itp.  Najlepsze pomysły zamieścimy , aby inspirowały innych do zmian.

Czytany 19 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 12 styczeń 2021 23:09
Więcej w tej kategorii: « Piaskowiec

O nas

FORMAT Elewacja Kamienne zajmuje się montażem fasad wentylowanych z piaskowca, wapienia i granitu, Pracujemy na materiałach z naszej gamy jak i wybranych przez Państwa. Dzieląc się bogatym doświadczeniem doradzamy i pomagamy w wyborze odpowiednich rozwiązań i materiałów. Do tworzenia fasady kamiennej wykorzystujemy pomoc konstruktorów, których wiedza jest nieoceniona w projektowaniu elewacji.

Ostatnio na blogu

Kontakt


FORMAT
Elewacje Kamienne

Aleja Józefa Piłsudskiego 24
59-220 Legnica

+48 789-167-012

 

Napisz do Nas  :